Vana pilt

Parandasin ära foto oma vanaemast mis oli minu vanaisa poolt kunagi katki rebitud. Foto on tehtud umbes 1934 aastal Tartus kui vanaema oli 25 aastane. Pildi taga on veel alles ümmargune tempel kirjaga: “A-der Kikkas’e I järgu päevapildi suurendustööstus”. Mina oma ema poolset vanaisa ei mäleta st. ei ole näinud ja seega on see pilt olnud katki rohkem kui 30 aastat. Sel ajal ei oleks saanudki seda nii lihtsalt ära parandada aga tänud Alarile kes selle foto alles hoidis ja mulle tõi.

Pildil oli ümber ka ovaalne paspartuu (samuti katki rebitud) kuid pidin selle skännimiseks eemaldama. Pilti on ilmselt käsitsi koloreeritud kuid see on väga hästi tehtud st. tundub et olekski nagu värvifoto. Kui keegi lugejatest on kursis mil moel 1934 aastal pilte värviliseks tehti võib mulle jätta lühikese kommentaari. Pildi parandustööd võtsid aega umbes 3 tundi aga lõpptulemus jäi minu meelest kena.

Originaal ja parandatud pilt:

        

One thought on “Vana pilt

  1. Ilus suurendusfoto.
    1929. a ilmunud Johannes ja Peeter Parikase “Fotograafia õperaamatu” III trüki järgi käis omal ajal mustvalgete piltide värviliseks tegemine (koloreerimine) lasuursete (läbipaistvate) aniliinvärvidega, mida kanti pildile nugisekarvadest (väga pehme) pintsliga. Värvid kanti kihtidena veel märjale emulsioonile. Aniliinvärvi kõrvale tulid veidi hiljem kasutusele ka õlipliiatsid. Nendega oli mugav koloreerida väiksemaid fotosid.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga