Sinised lipsud

15.11.2013 – 16.11.2013 külastas Eestit ÜRO peasekretär Ban Ki-moon. Külaskäigu ajal jõuti kohtuda presidendi, peaministri, välisministri ja riigikogu esimehega. Pilt on jäädvustatud Stenbocki majas valitsuse istungite saalis kus peaminister Andrus Ansip tutvustab paberivaba istungite infosüsteemi. Visiidi pildistamine toimus Välisministeeriumi tellimusel.

ÜRO peasekretäri visiit

ÜRO peasekretäri Ban Ki-mooni visiit (Foto: Viljo Pettinen/Välisministeerium)

Pajumäe talu ja Energia talu – 22.03.2012

Käisin kaasas Euroopa eri riikide ajakirjanikega ja Euroopa Komisjoni liikmetega, kes külastasid Pajumäe talu ja Energia talu. Minu ülesanne oli terve päeva jooksul jäädvustada kõike mida ajakirjanikud nägid ja kus käisid. Ise polnud kunagi nendes kohtades käinud ega Pajumäe talu toodangut proovinud. Pajumäe talu asub täitsa teises Eesti otsas Abja vallas Viljandimaal ja tegeleb mahetootmisega. Energia talu asub ka Viljandimaal aga Suure-Jaani vallas.

Pajumäe talu tooted on müügil ka näiteks Selverites. Kohupiima proovisin ja sain ka kaks karpi koju kaasa ning see oli täitsa maitsev.

Energia talu tegeleb põhiliselt ravimtaimede kasvatamisega ja nende toodetud erinevaid teid (Rahustav tee, Õhtu tee, Piparmündi tee jne.) olen nüüd näinud müügil apteekides. Seminari pidamiseks on Energia talu väga põnev koht. Olemas on suur seminariruum, kaks erinevat sauna, mullivann, tünn ja kõrval voolab Navesti jõgi.

Artikkel: http://www.pikk.ee/est/?newsID=18108

Mõned pildid on näha siin:

Kõik muud pildid on näha siit: http://www.fotomees.com/albums/2012/03/album_press_trip_.html

 

Valgusmaaling

TTÜ Fotoklubi 10 aastapäeva peoõhtul Harju-Ristil 10.03.2012 anti võistkondadele ülesanne pildistada säriajaga vähemalt 30 sekundit. Tegin pildi kasutades valgusallikaks mobiiltelefoni küljes olevat taskulampi. Keegi teisest võistkonnast lasi kaugemalt oma pildi jaoks ka välku aga esiplaan on valgustatud suuremalt jaolt mobiiltelefoni abil. Säriajaks 75 sekundit. Auto numbrimärgilt kustutasin ära mõned numbrid ja tähed.